0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Не е време за политички поени и лицитации, туку за креирање политики за добробит на сите граѓани

Оваа тешка зима и економско-енергетска криза ќе се преброди само доколку сите сме насочени кон изнаоѓање на решенија кои ќе обезбедат енергенси, струја и храна за граѓаните и ова не е време за политички поени и лицитации, покани за дуели и средби, туку време за работа, за заедништво и за креирање на политики за добробит на сите граѓани, изјави премиерот Димитар Ковачевски за МИА во однос на барањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за телевизиски дуел или средба со него.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close