0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Неотворањето на преговорите нема да биде пораз за Северна Македонија, туку за ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски смета дека неотворањето на преговорите со ЕУ нема да биде пораз за Северна Македонија, туку пораз за ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close