0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Ковачевски на средба со граѓанскиот сектор: Партнерски носиме одлуки во интерес на сите граѓани

Владата нема дилеми за стратешкиот правец на државата и одлуките што ќе се носат ќе бидат на прогресивната страна, со јасна заштита на нашиот јазик и идентитет, рече премиерот Димитар Ковачевски на денешната средба со претставниците од граѓанскиот сектор, експерти од различни области, професори и политички аналитичари за европскиот предлог за македонките евроинтеграции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close