0_Македонија.ПорталБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Ковачевски најави удвојување на економскиот раст и раст на БДП до 5 отсто

Создавање поголем и одржлив раст на економијата во следните две и пол години е главен фокус на новата влада, истакна претседателот на СДСМ и мандатар Димитар Ковачевски во експозето во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close