0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Нашата опозиција е единствена во Европа која блокира Собрание

Во време кога се наоѓаме во најголемата економска криза и кога има војна во Европа, најмалку се потребни предвремени парламентарни избори, кои во моментов не ги сакаат ниту граѓаните, истакна премиерот Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на ТВ „Канал 5“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close