0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Ковачевски: Меѓувладината седница е успех, ќе ѝ покажеме на Европа дека на Балканот може да се соработува

Меѓувладината седница е успех, бидејќи само по една недела од нашата прва средба со бугарскиот премиер Кирил Петков договоривме поконкретно да работиме на теми кои ќе ја подобрат економијата, инфраструктурата, иновациите, образованието, културата, на се она што значи подобра комуникација меѓу граѓаните, порача денеска премиерот на Северна Македонија Димитар Ковачевски на отворањето на меѓувладината седница на двете земји, која се одржува во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close