0_Македонија.ПорталПолитика

Ковачевски и Петков ја изразија важноста да се поттикне соработката меѓу државните универзитети во двете земји

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска во Софија, како дел од програмата на официјалната посета на македонската Влада, го посетија државниот универзитет „Св. Климент Охридски“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close