0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски за „Ал џезеира“: Отворен Балкан го поврзува регионот, го забрзува економскиот развој и евроинтеграцијата

Отворен Балкан на ниту еден начин не е замена за европските интеграции туку е иницијатива за поврзување на регионот, за поедноставно и полесно комуницирање меѓу граѓаните, полесно одвивање на трговијата и поголема комуникација како меѓу институциите така и меѓу компаниите со цел да се унапреди животот во државите во овој регион, истакна премиерот Ковачевски во интервју за регионалната ТВ мрежа „Ал џезеира“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close