0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Ковачевски: Заедно со НАТО-сојузниците ги јакнеме нашите позиции и обезбедуваме сигурност, безбедност и мир за нашите граѓани

Премиерот  Димитар Ковачевски заедно со министерката за одбрана, Славјанка Петровска и амбасадорката на САД во нашата земја, Кејт Брнз, денеска го посетија носачот на авиони „Хари С. Труман“ - воен брод со капацитет да носи 90 авиони или хеликоптери, со носивост од 100 000 тони и од генерацијата на најголемите бродови-носачи на Соединетите Американски Држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close