0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски до Мицкоски: Не е време за дуели и средби, туку за работа за добробит на граѓаните

Премиерот Димитар Ковачевски вчера одговори на барањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел или средба со него за, како што вели, да го презентира неговиот концепт „за ублажување на последиците од енергетската криза и спас на работни места“. Ковачевски на Мицкоски му порача дека оваа тешка зима и економско-енергетска криза ќе се пребродат само доколку „сите сме насочени кон изнаоѓање на решенија кои ќе обезбедат енергенси, струја и храна за граѓаните и дека не е време за политички поени и лицитации, покани за дуели и средби, туку е време за работа, за заедништво и за креирање на политики за добробит на сите граѓани“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close