0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ковачевски – Дендиас: Фокусирани сме на зајакнување на стратешкото партнерство меѓу Северна Македонија и Грција

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го прими министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Дендиас кој е во еднодневна посета на нашата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close