БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ковачевски: Да се разгледа Законот за банките во делот на провизии и скриени трошоци

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска ги повика пртениците без исклучок вклучувајќи ги од СДСМ да го разгледаат Законот за банките во делот на провизии и низ една јавна расправа во Собранието да се утврди дали може да се направи интервенција во однос на висината на апсолутниот износ на профитот на банките што доаѓа од некаматни приходи. Ковачевски од собраниската говорница кажа и дека се во подготовка измени на законот за финансиски друштва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close