0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ковачевски: Да бидеме гласни против антисемитизмот, расизмот, ксенофобијата и другите облици на нетолеранција

Премиерот Димитар Ковачевски денеска по повод Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот - 27 Јануари напиша на Фејсбук да бидеме гласни против антисемитизмот, расизмот, ксенофобијата и другите облици на нетолеранција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close