0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски: Граѓаните би плаќале пет пати повисоки сметки за струја да не се субвенциите

Шестотини илјади домаќинства и седумдесет илјади компании кои се на регулираниот пазар во државава се снабдуваат со субвенционирана струја. Ако Владата не субвенционира 80 проценти од цената на струјата, сметките на граѓаните би биле пет пати повисоки, истакна вечерва премиерот Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close