0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.Слајдер

Ковачевски: Во 2021 реализиравме 79 отсто од капиталните инвестиции, продолжуваме со исто темпо

Минатата година реализиравме 79 отсто од капиталните инвестиции и со истото темпо продолжуваме и оваа година. Патиштата имаат значаен удел во овие инвестиции. До крајот на мандатот во 2024 година моја цел како премиер и на оваа Влада е да имаме модерни и безбедни патишта што ќе значат побрзо движење, но и силна и развиена економија, изјави премиерот Димитар Ковачевски за време на увидот во изградба на експресниот пат Градско–Прилеп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close