0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Ковачевски во телефонски разговор со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти за земјата

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва телефонски разговараше со советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет во присуство на амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close