0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Ковачевски: ВМРО ДПМНЕ е против сите стратешки одлуки на земјата

ВМРО-ДПМНЕ е против сите стратешки одлуки кои што земјата ги има донесено од своето осамостојување до денес, вели во интервју за Националната телевизија (МТВ) претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close