0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Ковачевски – Брнабиќ: Силната регионална соработка – основа за забрзан економски развој

Долгогодишните и традиционално добри билатерални односи кои дополнително се зајакнуваат од година во година, низ интензивен и пријателски политички дијалог потврден со редовни и чести средби и посети на високо ниво, биле потврдени на денешната средба на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски со премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close