0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Ковачевски: Борбата со корупцијата мора да е приоритет на сите институции

Од Република Северна Македонија ќе зависи колку брзо земјата ќе се движи по европскиот пат, за да стане полноправна членка на Европската Унија, порача вечерва претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски во интервју за НРТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close