0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Ковачевски: Апелирам за зголемување на нивото на вакцинација и придржување кон мерките за заштита

Овој нов бран на коронавирус, кој сега е мешавина на делта сојот и омикрон потврди уште еднаш дека е потребно е повисоко ниво на вакцинација и повисоко ниво на придржување кон мерките за заштита, за дистанцирање итн. Никогаш не сум сакал да бидам советник и да делам совети на нашите граѓани, меѓутоа сите светски анализи од сите држави покажуваат дека таму каде нивото на вакцинација е повисоко, стапката на заразување е помала, но дури и кога стапката на заразување е висока, смртноста е помала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close