0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Ковачевски и сопругата на свечен прием организиран од Бајден

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, со сопругата Елена Ковачевска, присуствуваше на свечениот прием за претседателите на држави и влади, организиран од претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close