0_Web_Насловна-слајдерВидео изјаваДописници МКДЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитички партии

Заев: Четири години поставуваме стандарди на одговорно и отчетно управување со државата

Огромна е разликата меѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ и затоа ќе победиме на локалните избори, истакна лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на вечерашниот митинг во Битола на коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на кој беа претставени кандидатите за градоначалници на претстојните Локални избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close