БалканДописници Свет

Коалицијата на двајцата поранешни бугарски министри ќе се стреми да победи на парламентарните избори на 14 ноември

Целта на коалицијата „Продолжуваме со промената“ е да победиме на претстојните предвремени парламентарни избори на 14 ноември, изјави за Нова Њуз еден од лидерите на коалицијата, Асен Василев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close