0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Коалицискиот договор потпишан, сè е подготвено Шолц утре да стане нов германски канцелар

Со оглед на тоа дека сите точки од договорот се прецизирани, а лидерите на трите партии – Олаф Шолц, Аналена Баербок и Кристијан Линдер - веќе избраа луѓе за клучните министерски позиции, сè е подготвено за официјален почеток на новата влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close