ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Клосе: Новиот сој омикрон најверојатно е внесен и во Германија

„Синоќа беа откриени неколку мутации типични за сојот омикрон кај патник кој се враќал од Јужна Африка“, напиша Клосе на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close