0_Спорт.ПорталФудбал

Клоп: Њукасл ќе стане фудбалска велесила

Њукасл во многу скоро време ќе стане фудбалска велесила, а Премиерлигата ќе мора да објасни зошто дозволи овој клуб да стане сопственост на една држава, изјави денеска тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close