0_Спорт.ПорталФудбал

Клоп главен кандидат за тренер на Барселона

Барселона сака да го види првиот човек на Ливерпул Јирген Клоп како главен тренер, објави „Sport.es“. Во каталонскиот клуб се уверени дека актуелниот нивни тренер, Роналд Куман, следната година ќе го напушти тимот.

Барселона, 27 октомври 2021 (МИА) – Барселона сака да го види првиот човек на Ливерпул Јирген Клоп како главен тренер, објави „Sport.es“. Во каталонскиот клуб се уверени дека актуелниот нивни тренер, Роналд Куман, следната година ќе го напушти тимот.

Меѓу кандидатите за негова замена е и екс-фудбалерот на Барса, Чави.

Барселона засега нема официјална понуда до Клоп. Според изворот, се размислува и за кандидатурата на Томас Тухел, кој моментално работи во Челзи, но оваа опција е малку веројатна.

По девет кола од Ла Лига, Барселона со 15 бодови го зазема 9. место. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close