0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Второто полугодие со физичко присуство, клиниките за кожни болести и за неврологија ковид-центри, ковид-оддел во ГОБ „8 Септември”

Комисијата за заразни болести, следејќи ја епидемиолошката состојба, препорача со почнувањето на второто полугодие од учебната 2021–2022 година, наставата да се одвива со физичко присуство за сите ученици во основно и средно образование со доследно почитување на превентивните мерки и протоколи, стои во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close