0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Кијану Ривс предизвика гнев кај дел од Кинезите

Кина го анектираше Тибет во 1950 година, што доведе до прогонство на Далај Лама. А, според него, Комунистичката партија ги угнетува луѓето и нивната култура во таа област. Поддршката на Ривс за културната организација, основана во 1987 година на барање на тибетскиот лидер Далај Лама, предизвика негодување кај дел од Кинезите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close