СветСвет.Слајдер

Кишида: Јапонија и Русија ќе постигнат мировен договор откако ќе се реши прашањето за Курилските Острови

Нема да има мировен договор со Русија без решавање на територијалното прашање. Ќе продолжам да работам на целиот комплекс на јапонско-руски односи, вклучително и потпишување на мировниот договор, изјави денеска премиерот на Јапонија, Фумио Кишида

Back to top button
Close
Close