КултураКултура.Портал

Настап на дувачкиот квинтет „Woodwind quintet Phil-harmonic Five“ во Тирана

Како што информираат од КИЦ, во несекојдневна и пријатна атмосфера, во Гранд Паркот во Тирана,  дувачкиот квинтет имал едночасовен концерт на отворено, каде се претставиле со дела од Хајдн и домашни автори (Љубомир Браноѓолица).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close