0_Web_АктуелноБалканСвет.ПорталСвет.Слајдер

Китинг: Според САД, Западен Балкан е геостратешки регион

Претседавачот со Поткомитетот за Европа на Комисијата за надворешна политика во Претставничкиот дом на САД, Бил Китинг, денеска го поддржа американскиот ангажман на Западен Балкан, како геостратешки регион од витално значење за мирот и стабилноста во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close