0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Кирил Петков: Со ескалација на тензиите во Украина може да има проблем со испораката на гас за Бугарија

Бугарскиот премеир Кирил Петок смета дека постои ризик за испорака на гас за Бугарија доколку има ескалацијата на тензиите околу Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close