БалканДописници Свет

Кирил Петков: До крајот на следната недела се надевам дека ќе имаме влада на Бугарија

До крајот на следната недела Бугарија може да има редовна влада, предвидува Кирил Петков, копретседавач на „Продолжуваме со промената“ која победи на парламентарните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close