БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кипар започнува вакцинација со трета доза за лицата над 30 годишна возраст

Кипар од утре започнува вакцинација со трета доза на граѓаните над 30 годишна возраст, доколку се поминати шест месеци од вакцинацијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close