КултураКултура.Портал

Кинотеката ја почна втората сезона од проектот „Филмска училница“

Кинотеката вчера ја почна  втората сезона на едукативниот проект „Филмска училница“ кој е поддржан од Министерството за култура и се состои од различни едукативни содржини, тематски групирани во десет сесии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close