КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Кинотеката го продолжува проектот „Филмска училница“

Кинотекaта  продолжува со „Филмска училница“  - проект за креативна едукација од областа на филмот и аудиовизуелното наследство,  наменет за ученици од средните училишта. Годинава иницира и нов проект за наставници и професори и ним ќе им биде наменета првата филмска училница. Проектот ќе почне на16 октомври и ќе трае десет недели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close