БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кинеските фирми во Европа ги обвинуваат „медиумските дезинформации“ за отежнатото водење бизнис

Во извештајот, кој за кинеската стопанска комора во ЕУ го подготви консултантската компанија „Роналд Бергер“ се наведува дека „драстично“ е намалена „леснотијата“ на водење бизнис во ЕУ за кинеските компании. Анкетираните кинески компании се заложија за подобро деловно опкружување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close