0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Кинеските планови за шпионажа за Зимските олимписки игри 2022: Што треба да очекуваат спортистите

Многу од светските влади ги советуваат своите спортисти да внимаваат додека се на Олимписките игри. Мерките вклучуваат користење на нови лаптопи, мобилни телефони, како и емајл адреси, но и никогаш да не влегуваат во сметки со редовни пасворди, што би резултирало со компромитирање на сметката. Уреди кои ќе се однесат во Пекинг не би требало да се користат - или барем да се исчистат добро - по враќањето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close