СветСвет.Слајдер

Кина првпат објави црна листа на лица кои ја поддржуваат независноста на Тајван

За Кина лицата кои ја поддржуваат независноста на Тајван ќе бидат казнено одговорни до крајот на животот, изјави портпаролката на Канцеларијата за Тајван, Жу Фенглијан

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close