СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина повеќе нема да гради електрани на јаглен во странство

Кинескиот лидер Си Џинпинг во обраќањето на Генералното собрание на Обединетите нации рече дека Кина повеќе нема да гради нови електрани на јаглен во странство, како нејзин придонес во справувањето со климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close