0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Кина очекува успешни зимски Игри и покрај стравот од Омрикон

Кина денеска призна дека новиот сој на коронавирус наречен омрикон е синоним за дополнителни проблеми при организацијата на зимската Олимпијада, која ќе се одржи во Пекинг од 4 до 20 февруари, но истакна оти верува дека Игрите, сепак, ќе бидат успешни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close