0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина објави национално предупредување поради суша

Дури 66 реки во 34 окрузи во југозападниот регион Чонгкинг пресушија, објави денеска државната телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close