0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Кина најави „одлучни контрамерки“ на американскиот дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Жао Лиџијан денеска го оцени како „сплеткарење“ на САД обидот за нарушување на Олимписките игри, потенцирајќи дека е осуден на пропаст и води до губење на „моралниот авторитет и кредибилитет“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close