СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина испрати 52 борбени авиони кон Тајван

Кина денеска испрати 52 борбени авиони во Тајван, најмногу досега, продолжувајќи ја тридневната воена активност во близина на островот, за кој смета дека е нејзина територија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close