СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина го негира извештајот за тестирање хиперсонична ракета

Кина тестираше вселенско летало во јули, а не хиперсонична нуклеарна ракета, како што објави „Фајненшл тајмс“, соопшти денеска кинеското Министерство за одбрана.

Back to top button
Close
Close