НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина го забрзува развојот на вакцина против Омикрон

Кина го забрзува истражувањето и развојот на вакцината против Ковид-19 конкретно насочена кон варијантата Омикрон, изјави денеска здравствен претставник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close