СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина ги ублажува мерките против епидемијата со Ковид-19 во Пекинг

Во делови на Пекинг каде што се смета дека ризикот од ширење на коронавирусoт е помало, градските власти, како што е најавено денеска, ќе ги ублажат антиепидемиските мерки за да овозможат враќање на нормалниот живот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close