БалканДописници СветСвет.Слајдер

Ким за Топ чанел: Не можеме да пиеме кафе со лице прогласено за персона нон грата

Откако поранешниот албански премиер и претседател и историски лидер на Демократската партија (ПД), Сали Бериша ги предаде потписите за состанок на Националното собранието на партијата, американската амбасадорка Јуриј Ким за Топ чанел изјави дека „САД нема да се занимаваат со никого кој е прогласен за персона нон грата од американскиот државен секретар“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close