ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Киев: Украински трупи навлегоа во руските линии на фронтот во Херсон

Вооружените сили на Украина започнаа офанзивни операции во повеќе делови на јужниот дел од Украина, изјави Наталија Хуменјук, портпаролка на украинските јужни одбранбени сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close